در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش تعداد تراکنش ها در شبکه ارزهای رمزنگاری

0 1,142

کل تراکنش ها در شبکه های بیت کوین و ارز رمزنگاری از زمان راه اندازی بیت کوین در سال 2009 میلادی تا کنون به 3.1 میلیارد رسیده است.

افزایش تعداد تراکنش های شبکه های بیت کوین و ارزهای پیشرو بازار در سال 2019 میلادی

تمام ارزهای رمزنگاری در دنیا با استقبال گسترده روبرو شده اند و حجم تراکنش های آنها به 3.1 میلیارد رسیده است. حجم کل منتقل شده از طریق این تراکنش ها متفاوت بوده، اما این حجم بالا اشاره به استقبال گسترده معامله گران و موارد کاربرد پایدارتر از ارزهای رمزنگاری دارد. انجمن ردیت برخی از بزرگترین زنجیره ها را از نظر رشد سالانه مقایسه می کند. تعداد معدودی از بلاک چین ها برجسته و متمایز هستند. بلاک چین بیت کوین رتبه اول را در بین بلاک چین ها دارد و در تلاش است تا این جایگاه را حفظ کند.

نکته: مورد کاربرد (use case) روشی است که در تجزیه و تحلیل سیستم برای شناسایی، تشریح و سازماندهی نیازهای آن سیستم استفاده می شود.

بلاک چین اییاس یکی از شبکه هایی بود که در راه اندازی آن تردید وجود داشت، اما در نهایت افزایش تعداد تراکنش های آن قابل توجه بود. برنامه های کاربردی توزیع شده و همچنین برنامه های شبیه سازی استخراج باعث افزایش تعداد تراکنش های این شبکه شده اند.

بیت کوین کش و بیت کوین اس وی از دیگر شبکه های رقیب در سال گذشته بودند. معلوم نیست که چه مقدار از این افزایش تراکنش ها واقعی است و چه مقدار از  طریق تراکنش های اسپم، آزمایش ها یا تلاش های هماهنگ برای افزایش آمار بدست آمده اند. حتی تعداد تراکنش های بیت کوین زیاد دقیق نیستند و احتمالا شامل تعدادی تراکنش ترکیبی ارز و اسپم هستند. بررسی تراکنش ها در اقتصاد از طریق محاسبات روی زنجیره و سایر موارد کاربرد، کار سختی به نظر می رسد.

همبستگی نسبی تراکنش ها و رفتارهای قیمتی

صحت تراکنش برای نشان دادن افزایش تعداد تراکنش ها خیلی مهم است. در سال 2019 میلادی از موارد جدید و فعال تری برای انجام تراکنش ها، از جمله  سیستم های مالی غیرمتمرکز و همچنین قراردادهای هوشمند، استفاده شد. سایر بلاک چین ها شاهد راکد بودن تعداد تراکنش های خود بودند. برخی دیگر از بلاک چین ها مانند آیوتا به قول خود برای افزایش تعداد تراکنش ها عمل نکردند. البته باید توجه داشت که شبکه آیوتا دو هفته قبل از کار افتاده است. تراکنش های توکن نیز نتایج قابل توجهی را نشان می دهند، اگرچه احتمالا این موارد مربوط به کاهش عرضه، استخراج شبیه سازی شده یا  سایر افزایش قیمت های کوتاه مدت می شوند. با وجود روند نزولی بازار، ارزهای قدیمی مانند لایت کوین و دش در سال گذشته شاهد افزایش فعالیت بودند. در همین زمان، شبکه هایی مانند ترون فعالیت ضعیفی داشتند. 

افزایش تعداد تراکنش ها همبستگی مستقیم با افزایش قیمت ارزها ندارد. با این حال ، فعالیت های روی زنجیره نشان داده که حداقل برای برخی از انواع دارایی ها یک شاخص مطلوب است. در مورد بیت کوین و لایت کوین، فعالیت بیشتر در روی زنجیره مقارن با عملکردهای جدی قیمت است. در حال حاضر شبکه بیت کوین بین 300000 تا 400000 تراکنش در روز انجام می دهد و ارزش آن بالغ بر یک میلیارد دلار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.