در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .
Bitcoin
$8,044.65
+9.63%
Ethereum
$258.61
+8.21%
Ripple
$0.41
+9.73%
Bitcoin Cash \/ BCC
$424.98
+16.44%
Litecoin
$95.47
+8.48%
EOS
$6.40
+7.74%
Binance Coin
$29.22
-5.91%
Tether
$1.00
0%
Stellar
$0.14
+6.25%
Cardano
$0.09
+7.23%
Tronix
$0.03
+5.52%
Monero
$87.94
+10.04%
DigitalCash
$159.79
+10.83%
Tezos
$1.81
+10.37%
IOTA
$0.42
+9.87%
Ethereum Classic
$7.80
+7.14%
NEO
$11.61
+6.81%
Maker
$672.39
-1.89%
Ontology
$1.42
-1.42%
ZCash
$77.04
+4.8%
Dogecoin
$0.00
-5%

نبرد خونین بیت کوین کش باعث سقوط بازار ارزهای رمزنگاری شد

نبرد بین فورک های بیت کوین کش: کدام یک برنده خواهد شد؟

2 1,001

آخرین بروزرسانی شبکه بیت کوین کش(BCH)، منجر به نزاع شد و بلاک چین آن به دو شبکه مجزا به نام های بیت کوین کش اِی بی سی(BCH ABC) و بیت کوین کش اِس وی(BCH SV) تبدیل شد.
بیت کوین کش(BCH)، ای بی سی(ABC)، اس وی(SV): کدام یک می جنگد و چرا؟
بیت کوین کش(BCH) در یکم آگوست 2017 بعد از جدا شدن از بلاک چین اصلی بیت کوین(BTC) با ایجاد یک هارد فورک به وجود آمد.
این جدایی به منظور مدیریت مسئله ی مقیاس پذیری اتفاق داد. بخشی از جامعه بیت کوین که توسط راجر ور رهبری می شود به منظور افزایش اندازه بلاک بیت کوین تجمع کردند. آنها به ویژه با توجه به وایت پِیپر ساتوشی ناکاماتو و نیز بخشی از آن که راجع به “معاملات ناشناس” (anonymous transactions) است، خواستار رشد سریع بیت کوین به عنوان یک ارز مبادلاتی و نه یک دارایی که تنها برای سرمایه گذاری استفاده شود، شدند. آنها بعد از مواجهه با مقاومت سایر اعضای جامعه، با انجام یک هارد فورک منجر به تشکیل بیت کوین کش شدند.
شبکه بیت کوین کش سالی دو مرتبه به عنوان بخشی از توسعه از پیش برنامه ریزی شده خود، اقدام به هارد فورک می کند. آخرین هارد فورک برای پانزدهم نوامبر برنامه ریزی شده بود که به وسیله ی یک طرح رقابتی که با مبانی اصلی سازگار نبود، منقطع گردید و در نتیجه، جامعه بیت کوین کش به سه دسته مجزا تقسیم شد: “بیت کوین کش ای بی س”، “بیت کوین کش آنلیمیتد” و “بیت کوین کش اس وی”. در ذیل خلاصه ای از آن آورده شده است:
بیت کوین ای بی سی(مخفف: بلاک با اندازه قابل تنظیم)، این فورک به پشتوانه جناح محافظه کاریست که در نظر دارد بیت کوین کش را از تغییرات اساسی محافظت کند. رهبری آن توسط راجر ور است و دارای حامیان قدرتمندی از جمله بیت مین و صرافی های بزرگی مانند بایننس،کوین بیس و غیره است.
این جناح معتقد است اساس ساختار بیت کوین کش “صحیح” است و “نیازی به تغییر اساسی ندارد.” با این وجود، نقشه راه بیت کوین کش ای بی سی به منظور توسعه ی بیشتر شبکه و کاهش هزینه تراکنش ها برنامه ریزی شده که اولویت اصلی آن به نظر می رسد.
از طرف دیگر بیت کوین اس وی (مخفف: دیدگاه ساتوشی)، در شانزدهم آگوست توسط شرکت توسعه بلاک چین که وابسته به کریگ رایت بود، ایجاد شد. کریگ رایت قبلا خود را ساتوشی ناکاماتو معرفی کرده است. این فورک توسط خبرگزاری های نیچه مانند کوین گیک، کالوین آیر و بیت کوین دات اورگ مورد حمایت قرار گرفت.
این اصلاح طلبان در تلاشند “پروتکل اصلی ساتوشی” را با ایجاد تغییر در ساختار فعلی شبکه بیت کوین کش، بازگردانند. این امر شامل بازنویسی کامل اسکریپت های شبکه ی بیت کوین ای بی سی و افزایش اندازه ی بلاک بیت کوین کش از 32 مگابایت به حداکثر 128 مگابایت جهت افزایش ظرفیت و مقیاس پذیری شبکه می شود.
همچنین یک حزب خنثی به نام “بیت کوین آنلیمیتد” وجود دارد. رهبران این حزب برای هارد فورک نوامبر 2018، یک راه حل توافقی به نام استراتژی بیت کوین آنلیمیتد ارائه کردند. اساسا، این ارائه بر توانایی ایجاد تغییر در هر دوی بیت کوین کش ای بی سی و بیت کوین کش اس وی اشاره دارد و بنابراین، به استخراج کنندگان از طریق امکان رای دهی در طول انجام هارد فورک قدرت می بخشد.
جنگ هش: محافظه کاران برنده این نبرد هستند
در روز پانزده نوامبر، استخراج کنندگان از هر دو دستاورد فورک حمایت کردند. در نتیجه، در ساعت 1 بعد از ظهر اولین بلاک ای بی سی توسط استخر استخراج سازی Bitcoin.com در بلاک شماره 556767 پیدا شد. چندین دقیقه بعد در ساعت 1:22 بعد از ظهر استخراج کنندگان اس وی بلاک شماره 556767 را در یک زنجیره جدا پردازش کردند. از اینرو، بلاک چین بیت کوین کش به ترتیب به دو بلاک چین مجزا بیت کوین کش ای بی سی و بیت کوین کش اس وی تقسیم شد.
در حمایت از غلبه بیت کوین کش ای بی سی بر بیت کوین کش اس وی، حامی این فورک، جیهان وو، موسس بیت مین، بخشی از نیروی استخراج خود را برای این شبکه بسیج کرد. جیهان بیان کرد:

من قصد ندارم با کریگ رایت به جنگ هش بپردازم، زیرا اگر این کار را با جابجایی قدرت هش از استخراج بیت کوین به استخراج بیت کوین کش انجام دهم، قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح حمایت سالانه خود خواهد رسید و حتی ممکن است به 5000 دلار برسد. اما از آنجایی که کریگ رایت سر جنگ با ما دارد، من همه ی توانم را برای مبارزه با وی صرف خواهم گذاشت!

استخر استخراج سازی راجر ور(Bitcoin.com) نیز طبق گزارشات اعلام کرد قدرت هش را از بیت کوین به بیت کوین کش ای بی سی اگرچه برای یک روز سوئیچ خواهد کرد.
در پاسخ، کریگ رایت حامی بیت کوین اس وی استدلال می کند که تنها استخراج پیوسته، برنده را مشخص خواهد کرد. وی در توییتر اعلام کرد:

رقابت پیوسته تا هنگامی که یکی از بین برود ادامه خواهد داشت، زیرا ما متوقف نخواهیم شد.

طبق آمار سایت forl.lol، نرخ کلی هش بیت کوین کش از 9.54 درصد تا 15.43 درصد در بازه ی زمانی 10 نوامبر تا 17 نوامبر افزایش یافته است که این میزان بخش اعظم نبرد هارد فورک را پوشش می دهد. متعاقبا، میزان هش بیت کوین در این بازه زمانی 7 درصد کاهش داشته و از 90.46 درصد به 84.57 درصد کاهش پیدا کرده است. این بدرستی نشان می دهد که مقدار قابل توجهی از قدرت استخراج سازی در زمان اوج این نبرد از بیت کوین به بیت کوین کش منتقل شده است. در نتیجه، این رویداد بر قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته است. همانطور که طبق نظر تهدید آمیز رایت در بالا ذکر شد، این رویداد بر روند کلی بازار رمزنگاری تاثیر گذاشته و باعث کاهش شدید قیمت ها از هفته ی گذشته شد.

فورک بیت کوین کش

شروع انتقالات صرافی ها
در ابتدا، بسیاری از صرافی های رمزنگاری بزرگ از قبیل کوین بیس، بیت استمپ و پولونیکس مبادله بیت کوین کش را برای مدتی نامعین تا اینکه آب از آسیاب بیفتد، متوقف کردند.
اگر چه کریگ رایت اعلام کرد، “تا زمانی که یک طرف از بین برود، رقابت ادامه خواهد داشت” و این نزاع به طور فنی هنوز ادامه دارد، اما بیت کوین کش ای بی سی ظاهرا در حال حاضر برنده این نبرد است. طبق آمار کوین دنس، یک سایت جمع آوری اطلاعات بیت کوین کش، بیت کوین کش ای بی سی از رقیب خود دو بلاک جلوتر است. با این حال از نظر بیت کوین کش اس وی ، بیت کوین کش ای بی سی خیلی مختصر تغییرات داشته است.

 

با این وجود، مهم تر از همه، بیت کوین کش ای بی سی اثبات کار(PoW) بیشتری را نسبت به بیت کوین کش اس وی بدست آورده در حالی که میزان هش نسبی آنها تقریبا مشابه بوده است.
در روز شانزدهم نوامبر صرافی بایننس سکوت را شکست و توزیع هر دوی بیت کوین کش ای بی سی(BCHABC) و بیت کوین کش اس وی(BCHSV) را برای مشتریان خود با نسبت مساوی(یک به یک) کامل کرد و معامله هر دوی آنها را آغاز کرد. در حال حاضرBCHSV با نرخ 123.62 دلار و BCHABC با نرخ 287 دلار در این صرافی قیمت گذاری شده اند.
علاوه بر این طی چند روز آینده بیش از 10 صرافی بزرگ انتقالات خود به صورت قوانین بیت کوین کش ای بی سی انجام می دهند. بنابراین مشخص کردن برنده این رقابت بسیار پیچیده تر خواهد شد. این صرافی ها عبارتند از بیترکس، کراکن، بیت استمپ، کوین بیس و بسیاری دیگر. برخی دیگر نیز بیت کوین کش اس وی را پذیرفته اند. در عین حال مدیرعامل صرافی بایننس در توییتر خود اعلام کرده است که مبادلات هر دو فورک بیت کوین کش در این صرافی انجام خواهد شد.
طبق اطلاعات سایت کوین سرا قیمت بیت کوین کش از هفت نوامبر(برابر با 16 آبان) شروع به کاهش کرد و بیش از 30 درصد از ارزش خود را در 10 روز گذشته از دست داده است. در حال حاضر سایر ارزهای رمزنگاری نیز یک روند نزولی را تجربه می کنند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. دانیال می گوید

    هیچ چیزی رو نفروشید

  2. rasol می گوید

    سلام به نظر شما اثریوم به 200 دولار میرسه که بفروشیم اخه الان بفروشم خیلی ضرر میبینم میشه بهم خبر بدید منتظر بمونیم