در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

برای کشف قیمت بیت کوین از این صرافی ها استفاده کنید

0 1,668

نتایج یک تحقیق جدید که توسط شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای رمزنگاری Digital Asset Research انجام شده نشان می دهد برای کشف قیمت واقعی بیت کوین تنها از 10 صرافی می توان استفاده کرد که تاثیر واقعی بر قیمت بازار دارند.

طبق گزارش اعلام شده توسط بلومبرگ، این مطالعه نشان می دهد که خاستگاه حرکات قیمتی در یکی از این 10 صرافی نشات می گیرد و بعد به بازار منتقل می شود. این نشان می دهد که کشف قیمت در بازار بیت کوین هنوز تا حد زیادی در معدود صرافی های متمرکز اتفاق می افتد.

محققان در مطالعه خود بیش از 100 صرافی را در فاصله زمانی که قیمت بیت کوین بیش از 100 دلار در 5.5 دقیقه تغییر می کرد را بررسی کردند. این تحقیق در فاصله زمانی بین 1 آوریل تا 31 دسامبر سال گذشته انجام شد. پس از آن حرکات قیمتی در سایر صرافی ها بررسی می شد.

این صرافی ها به ترتیب عبارتند از:

  • Binance
  • Liquid
  • Huobi
  • Coinbase
  • HitBTC
  • Bitstamp
  • OKEx
  • Gemini
  • Bitfinex
  • Bitflyer

با این وجود برخی از شواهد موجود در این تحقیق حاکی از آن است که علاوه بر صرافی های رمزنگاری مرسوم، بستر مبادلات مشتقات بیت کوین، که مهمترین آنها بیت مکس است، نیز می تواند بر قیمت ها تاثیر گذار باشند. طبق اعلام محققان، صحبت دقیق در مورد این تاثیرگذاری هنوز به تحقیق بیشتری نیاز دارد.

داگ اسکونک، مدیر این شرکت تحقیقاتی به بلومبرگ گفت:

درسی که معامله گران باید از این تحقیق بیاموزند این است که اغلب اوقات باید بیشتر توجه شما روی صرافی های بزرگ باشد.

این تحقیقات نشان می دهد، علاوه بر این که کشف قیمت تا حد زیادی در بزرگترین صرافی ها اتفاق می افتد، همچنین نگرانی های موجود بین تنظیم کننده های قوانین، مبنی بر دستکاری قیمت ها و حجم مبادلات توسط صرافی های کوچکتر را رفع می کند.

ارین فریز، مشاور شرکت تحقیقاتی می گوید:

حتی اگر یک حجم جعلی در بازار وجود داشته باشد، این حجم بر قیمت تاثیری نخواهد داشت.

از جمله سازمان های نظارتی که به دلیل خطر دستکاری قیمت بیت کوین از دادن مجوز به ابزارهای مالی جدید مربوط به بیت کوین امتناع می کنند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) است. این مشکل برای شرکت هایی که به دنبال راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در بورس(ETF) بیت کوین در آمریکا هستند، یک مسئله تکراری شده است.

طبق تحقیقات شرکت Digital Asset Research در هفت سال گذشته به دلیل مقاومت SEC در ایالات متحده، 24 برنامه ETF رد شده و یا از درخواست خود منصرف شده اند.

در این تحقیق آمده:

هر یک از این ETFها برای برآورده کردن الزامات مورد نیاز SEC تغییرات زیادی را اعمال کرده اند. تاکنون هیچ کس نتوانسته تمام خواسته های آنها را برآورده کند. با این حال به نظر می رسد شرکت ها در حال نزدیک تر شدن به این الزامات هستند.

منبع bloomberg

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.