در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

خبرهای بد برای بیت کوین در گزارش صندوق بین المللی پول

0 11,256

صندوق بین المللی پول پیش بینی واضحی را منتشر کرد که نشان می دهد رکود بی سابقه اقتصاد جهانی که ناشی از ” قرنطینه گسترده سراسری” است، به جای بهتر شدن ، بدتر خواهد شد.

بیت کوین یک رکورد همبستگی با بازارهای سنتی را تجربه می کند و اگر این ارز برتر بازار بخواهد به روند صعودی پیش بینی شده  خود قبل از هاوینگ دست پیدا کند، باید به همبستگی خود با S&P 500 پایان دهد.

برآورد صندوق بین المللی پول از کاهش 6.3 درصدی رشد اقتصاد جهانی

در تاریخ 14 آوریل، صندوق بین المللی پول گزارش سه ماهه چشم انداز اقتصاد جهانی خود را منتشر و اعلام کرد به خاطر همه گیری ویروس کرونا، اقتصاد جهان در سال جاری میلادی عمیق‌ترین رکود در ۹۰ سال گذشته را تجربه می‌کند. به پیش بینی این صندوق، اقتصاد جهانی تا سال 2022 میلادی شاهد 9 تریلیون دلار ضرر خواهد بود.

طبق برآورد این گزارش، رشد اقتصاد جهانی از ماه ژانویه به بعد 6.3 درصد کاهش یافته است و پیش بینی می شود که با عقب نشینی فعالیت های اقتصادی در بیش از 170 کشور، شاهد رکود 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خواهیم بود.

به گفته گیتا گوپینات، مدیر تحقیقات صندوق بین المللی پول، این پیش بینی بر اساس این فرض است که” همه گیری و محدودیت اجباری در سه ماهه دوم برای بیشتر کشورهای جهان به اوج خود می رسد و در نیمه دوم سال فروکش خواهد کرد. وی اظهار داشت که پیش بینی رشد بر اساس یک” بررسی در مدت بسیار کوتاه” بود.

این باعث می شود که قرنطینه گسترده جهانی به بدترین رکود، بعد از رکود بزرگ و حتی بدتر از بحران مالی جهانی تبدیل شود.

یک سال پس از آغاز بحران مالی سال 2008 شاهد رشد اقتصادی 0.1 درصدی بودیم. با این حال، بحران فعلی تاثیر زیادی بر چین و هند گذاشته است. صندوق بین المللی پول نسبت به سال 2021 خوش بین است و بازیابی اقتصاد جهانی را 5.6 درصد پیش بینی می کند.

کرونا
تاثیر قرنطینه جهانی سال 2020 و بحران مالی جهانی سال 2008 بر اقتصادهای منطقه ای

پیش بینی های صندوق بین المللی پول خبرهای خوبی برای بیت کوین نیستند

چشم انداز صندوق بین المللی پول برای اقتصاد جهانی ممکن است حامل خبر خوبی برای بازارهای بیت کوین و ارز رمزنگاری نباشد، زیرا بیت کوین اخیراً  رکورد همبستگی با S&P 500 ایجاد کرده است. هنوز معلوم نیست که بازارهای سنتی در صورت عمیق تر شدن بحران چه واکنشی نشان خواهند داد. تاریخچه بحرانهای مهم مالی نشان می دهد که آنها بیشتر سقوط خواهند کرد.

براساس داده های منتشر شده در 14 آوریل توسط کوین متریکس، طی سقوط شدید بازار در اواسط ماه مارس، بیت کوین با بازارهای سنتی همبستگی زیادی داشت. در حالی که این همبستگی در اواخر ماه مارس به طور موقت به حالت عادی درآمد، ولی در اوایل آوریل شاهد رشد دوباره همبستگی و نزدیک شدن به سطوح رکورد ماه گذشته بوده ایم.

همبستگی طلا و بیت کوین

به نظر می رسد بحران نقدینگی باعث همگرایی در اکثر کلاس های دارایی شده و همبستگی بین طلا و S&P 500 طی 5 سال به بالاترین حد خود رسیده، در حالی که همگرایی بیت کوین و طلا رکورد جدیدی را رقم زده است.

بیت کوین و طلا
همبستگی بین بیت کوین و طلا

عملکرد طلا در طول بحران مالی جهانی می تواند آموزنده باشد. در حالی که بحران نقدینگی اولیه منجر به کاهش 30 درصدی قیمت طلا در شش ماهه اول سال 2008 شد، ولی قیمت آن سه سال و نیم بعد 150 درصد افزایش یافت.

در صورت تکرار تاریخ، بیت کوین باید به همبستگی خود با بازارهای سنتی پایان دهد و با طلا همبسته شود تا به روند صعودی پیش بینی شده خود قبل از هاوینگ دست پیدا کند.

کوین متریکس تصریح کرد که در بلند مدت، همبستگی بیت کوین با بازارهای سهام از بین خواهد رفت:

اگرچه اخیرا این همبستگی به اوج خود رسیده است، بعید به نظر می رسد که همبستگی بین بیت کوین و  S&P 500 ادامه داشته باشد و در طولانی مدت این همبستگی از بین خواهد رفت و در فاندامنتال های این بازارها تغییری ایجاد نخواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.