در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

درخواست ETF اسپات اتریوم روی میز SEC

0 162

درخواست ETF اسپات اتریوم روی میز SEC است، این پرونده به دنبال موجی از پرونده های بیت کوین و اتریوم ETF در تابستان امسال است که بسیاری از آنها از موسسات بزرگ بودند. بلومبرگ در ۶ سپتامبر گزارش داد : دو شرکت آرک اینوست ( Ark Investment Management) و 21 شیرز (21Shares) برای ارائه یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم ثبت نام کرده‌اند. آنها درخواست خود را در روز ارائه گزارش به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارسال کردند.

در صورت تایید، این صندوق با علامت ARKE معامله می‌شود. این صندوق راهی را برای سرمایه‌گذاران سنتی فراهم می‌کند تا در صندوقی سرمایه‌گذاری کنند که توسط اتریوم (ETH) پشتیبانی می‌شود، بدون اینکه نیازی به خرید یا نگه‌داشتن مستقیم خود ارز دیجیتال باشد. علاوه بر این، ETF اتریوم آرک در صورت موفقیت، اولین مورد از نوع خود خواهد بود.

کتی وود (Cathie Wood)، مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی Ark Invest، در مورد ماهیت جاه طلبانه این طرح با توجه به این واقعیت که هیچ صندوق بیت کوینی معادلی وجود ندارد، اظهار نظر کرد. او به بلومبرگ گفت:

در مورد ETF بیت‌کوین آنقدر بحث‌های نظارتی وجود دارد که حدس می‌زنم بسیاری از مردم فکر می‌کردند که برداشتن این گام خیلی دور است، اما ما این کار را می‌کنیم و همیشه خوب است که اول باشیم.

در همین حال، اوفلیا اسنایدر، یکی از بنیان‌گذاران و رئیس 21شیرز، پیشنهاد کرد که پیروزی گری اسکیل در برابر SEC بر زمان‌بندی درخواست خود تأثیر گذاشت. اسنایدر اضافه کرد که اصول بازار اتریوم نیز به کاربرد آن کمک کرده است.

آرک علاوه بر این به دنبال یک ETF بیت کوین در کنار آخرین برنامه اتریوم خود است. پس از درخواست بلک راک در ماه ژوئن، Ark و بسیاری از مدیران دارایی دیگر برنامه های مشابهی را برای ارائه یک ETF بیت کوین ارسال کردند.

این برنامه‌ها به دلیل نقش بلک راک به عنوان یک غول مالی و به دلیل گنجاندن هر پرونده از یک توافق نامه اشتراکی با کوین بیس، امیدوارکننده هستند.

وود در ماه اوت در مورد وضعیت فعلی اظهار نظر کرد. او به درستی پیش بینی کرد که SEC تصمیم گیری در مورد آخرین برنامه‌های ETF بیت کوین اسپات را به تاخیر می‌اندازد. با این حال، او گفت که معتقد است SEC در نهایت چندین برنامه را برای یک ETF بیت کوین تایید می‌کند، زیرا اکثر برنامه‌های فعلی مشابه هم هستند.

البته علیرغم خوش بینی‌های گسترده، تا به امروز هیچ ETF اسپات بیت کوین یا اتریوم تایید نشده است.

Ark همچنین برنامه‌های ETF دیگری نیز دارد، از جمله یک صندوق مرتبط با معاملات آتی بیت‌کوین و اتریوم.

منبع cointelegraph.com cryptoslate.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.