در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

استقبال مردم ترکیه از ارزهای رمزنگاری در پی کاهش ارزش لیر

0 1,655

همچنان که ارزش لیر در حال کاهش است سایت Bitcoin.org هجوم کاربران ترکیه ای را تجربه کرده است. بسیاری از افراد این را پتانسیل بالای ارزهای رمزنگاری می دانند که در زمان کاهش ارزهای فیات مانند لیر می تواند ارزش خود را حفظ می کنند.
روز گذشته یکی از کاربران در توویتی عنوان کرد که کابران ترکیه ای سایت Bitcoin.org در حدود 42 درصد افزایش داشته اند. این افزایش تعداد روز افزون کاربران همزمان با بحران اقتصادی ملی و کاهش سریع ارزش لیر رخ داده است:

تعداد بازدیدکنندگان ترکیه ای از سایت Bitcoin.org در حدود 42 درصد پس از کاهش ارزش لیر ترکیه، افزایش یافته است. این نشان می دهد که بیت کوین چطور در دنیا رایج خواهد شد. از طریق جایگزین شدن با پول های فیات پس از کاهش ارزش آنها و نه از طریق پذیرش ETF ها.

نظر این کاربر احساس و تفکر رایج در کل جامعه رمزنگاری را نشان می دهد. این که ارزش واقعی بیت کوین و ارزهای رمزنگاری نه در پتانسیل فکری آن، بلکه در توانایی آن برای تغییر نظام مالی سنتی و مرسوم در سرتاسر جهان قرار دارد.
در 11 آگوست گزارش شد که لیر ترکیه تنها در یک روز 13 درصد ارزش خود را از دست داده است. در کل در طی یک سال گذشته ارزش آن 45 درصد کاهش یافته است.
بعداز ظهر دوشنبه وال استریت ژورنال گفت:

ارزش لیر ترکیه پس از افت 10 درصدی در بازار معاملات آسیایی، به مقدار 6.6 درصد در مقابل دلار آمریکا افت داشته است. بدهی های این کشور و بازار سهام آن نیز این آشفتگی را تجربه کردند.

به گفته پولیتیکو، این کاهش به اندازه کافی برای مقامات ایالات متحده قابل توجه بوده تا روز دوشنبه مشاور امنیت ملی آمریکا، جان بولتون، برای دیدار باسفیر ترکیه اعلام آمادگی کند. این نشست به دنبال افزایش تنش اقتصادی در ترکیه قابل پیشبینی بود:

این نشست پس از پایان هفته و در پی اعلام رئیس جمهور ترکیه، رجب اردوغان، مبنی بر این که کشورش وارد یک جنگ اقتصادی شده که ایجاد تورم کرده است، می باشد.

هفته گذشته دونالد ترامپ اعلام کرد تعرفه آلومینیوم و فولاد را در ترکیه 2 برابر خواهد کرد که به دنبال آن ارزش لیر ترکیه سقوط کرد.
با توجه به تلاش های دیپلماتیک، اردوغان همچنان بر مواضع خود پافشاری می کند و می گوید که از مواضع خود عقب نشینی نخواهد کرد.
با توجه به این اطلاعات و آمار و با وجود پافشاری اردوغان، یک چیز کاملا روشن است، شهروندان ترکیه ای در حال حاضر به علت بی ثباتی اقتصادی، قدرت گسترده ارزهای رمزنگاری را درک می کنند. شرایط مشابهی نیز در ونزوئلا حاکم است.
این شرایط در مورد ماهیت ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک جایگزین مناسب برای سیستم های مالی سنتی، چه چیز را نشان می دهد؟ پاسخ این سوال ممکن است بلافاصله درک نشود، اما کاملا مشخص است که در زمان بی ثباتی و عدم اطمینان اقتصادی، علاقه و استقبال از این ارزها کاملا قابل مشاهده است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.