در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه استراتژی کسب سود توسط سرمایه گذاران کریپتوکارنسی در سال 2019

0 5,079

سرمایه گذاران کریپتوکارنسی یک سال باورنکردنی آشفته و پر سر و صدا را تحمل کردند اما با وجود عملکرد نا امید کننده بازار، در حال حاضر استراتژی های معدودی که سرمایه گذاران بتوانند برای بدست آوردن پول در یک بازار راکد بکار گیرند، وجود دارد.

سال 2017 تقریبا یک سال جادویی برای ارزهای رمزنگاری یا کریپتوکارنسی ها بود. در طول این مدت، به معنای واقعی کلمه هر شخصی می توانست سطلی رنگ روی دیوار بپاشد و نقشی بسیار زیبا بر دیوار ایجاد شود. بدیهی است این مبالغه گویی حسن تعبیری برای خوشحالی و فومو (FOMO)(fear of missing out)(ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری) است که بازار رمزنگاری را در دسامبر 2017 به سطوح جدید و بالایی رسید و متاسفانه از آن روزها مدت زیادی می گذرد.

همانطور که سرمایه گذاران ارز های رمزنگاری به سه ماهه چهارم سال 2018 نزدیک می شوند، به نظر می رسد که بعد از گذشت یک سال بازار نزولی، همه در انتظار یک شانس و اقبال خوب هستند. تقریبا تمام روش های توافق شده برای کسب سود از ارزهای رمزنگاری با شکست مواجه شده اند مگر اینکه افرادی از نوسانات بازار، با تنظیم دقیق و بی عیب و نقص زمان، مبادلاتی را انجام داده باشند. افزایش سرمایه در سال 2018 به یک چالش تبدیل شده بود.

بر سر انفجار بازار کریپتوکارنسی که همه در سال 2018 در انتظار آن بودند، چه اتفاقی افتاد؟

تحلیلگران، مدیران صندوق های سرمایه گذاری و تقریبا هر سرمایه گذار جزء در اینترنت، سال 2018 را سالی برای کسب سودهای باورنکردنی پیش بینی کرده بودند. انتظار می رفت راه اندازی ICOها، شبکه های اصلی، قراردادهای آتی و سرمایه گذاری های موسساتی همگی قیمت بیت کوین را به بالای 20000 دلار و ارزش کل بازار آن را به 1 تا 4 تریلیون دلار افزایش دهند.

در حالی که در آن زمان هر یک از این اجزاء به منظور شکل گیری یک افزایش حتمی با یکدیگر ترکیب شدند اما این واپس نگری واضح ترین دیدگاه را ارائه می دهد، ما اکنون می توانیم هر یک از این مقوله ها را بازبینی و بررسی کنیم تا متوجه شویم که حتی فرضیه هایی بسیار قدرتمند گاهی اوقات می توانند گمراه کننده باشند.

عرضه های اولیه سکه با شکست مواجه شدند

عرضه اولیه سکه(ICO) که به منظور ادامه انفجار قیمت به یک بازار نزدیک به یک تریلیون دلاری در سال 2018 بود و تحلیلگران متفاوتی پیش بینی کردند اتریوم از قیمت 1400 دلار به 3500 الی 4000 افزایش خواهد یافت. حرکت سریع و تعداد زیاد عرضه های اولیه سکه، سرمایه های خود را به پول فیات نقد کرده اند و گزافه پردازی و پوشش مداوم رسانه های مربوط به عرضه های اولیه سکه تقریبا متوقف شدند.

ICO

عرضه های اولیه سکه به منظور وجود یک راه آسان برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری ها بودند. اما دقیقا در شروع سال 2018 فشارهای نظارتی جهانی توسط مجموعه دولت ها و کاهش شدید قیمت اتریوم، این واقعیت را کم رنگ کرد. علاوه بر این، شماری از عرضه های اولیه سکه از نوع سرمایه گذاری هایی باز، به محدود تبدیل شدند و تنها به سرمایه گذاران خصوصی و مورد اطمینان اجازه سرمایه گذاری داده می شد. در نتیجه سرمایه گذاران جزء را به طور موثری از این چرخه حذف کردند.

راه اندازی شبکه های اصلی به جایی نرسیدند و ایردراپ(airdrop)ها خاموش شدند

اجماع عمومی یک بار دیگر دیکته کرد، آلت کوین ها از استاندارد ERC20 بوسیله ی راه اندازی شبکه اصلی خود جدا خواهند شد که منجر به اغوای سایر استارت آپ های رمزنگاری، به ایجاد پلتفرم خود و قرار گرفتن بر روی آن شد. به علاوه، این قضیه بیشتر در پی اعتقاد به این بود که ارزش آلت کوین ها همچنان که مشارکت های بسیار زیادی با شرکت هایی که به دنبال تبدیل شدن به بخشی از انقلاب بلاک چین بودند، به شدت افزایش یافت.

سرمایه گذاران پس از انتقال آلت کوین های مختلف از اتریوم به شبکه اصلی خود در انتظار کسب سود خوبی از سیل ایردراپ ها بودند. در حالی که ایردراپ اتفاق افتاد، خروجی قیمت نتوانست انتظارات سرمایه گذاران را برآورده سازد.

قراردادهای آتی منجر به افت رشد قیمت ها شد و رغبت نهادهای سرمایه گذاری را موقتا متوقف ساخت.

همانطور که افزایش قیمت در ماه دسامبر سال 2017 به اوج خود رسید، انتظار قراردادهای آتی CME و CBOE بازار را به سطحی بالاتر سوق داد و تعداد زیادی از سرمایه گذاران پیش بینی کردند بیت کوین به قیمت 30000 یا 50000 دلار به ازاء هر ارز برسد. با وجود پیمایش سریع، تحقیقات انجام گرفته و همچنین مجموعه ای از تحلیل گران که در حال حاضر اظهار دارند قراردادهای آتی بیت کوین احتمالا تاثیر معکوسی داشته اند.

حتی در یک بازار نزولی سود نیز وجود دارند

بنابراین، از آنجایی که نظریه سرمایه گذارای سنتی در ارزهای رمزنگاری با شکست مواجه شد، چه گزینه های دیگری در ماه های باقیمانده سال 2018 و یا در شروع سال 2019 برای کسب سود وجود دارد؟ این سوال احتمالا در ذهن هر سرمایه گذار رمزنگاری می باشد.

خوشبختانه، همه چیز از بین نرفته است و احتمالا یک نور راهنما و نویدبخش در انتهای این تونل وجود داشته باشد. در حالی که پیش بینی های افزایشی قیمت، اکثرا با کاستی مواجه شدند، گسترش و توسعه ی سرمایه گذاری در پلتفرم های رمزنگاری قطعا در حال افزایش هستند. از نظر فنی به نظر می رسد که انتهای بازار نزولی قابل رویت است و همانطور که بیت کوین به پایان این بازار نزولی بلندمدت در حال نزدیک شدن است، سرمایه گذاران و تحلیلگران مشتاقانه منتظر یک مهلت خود خواسته برای بروز یک حرکت صعودی و یا یک حرکت نزولی هستند.

سوال بزرگتر این است که اگر این حرکت نیز رخ ندهد چه خواهد شد؟

چه می شود اگر بیت کوین به کمتر از این مرز نزولی غوطه ور شود و ارزش تمام بازار رمزنگاری بیشتر کاهش یابد؟

ایجاد مشارکت ها و پذیرش بلاک چین ادامه خواهد یافت. صرافی ها برای تجارت باز خواهند ماند. جهان به تحولات خود در این حوزه ادامه خواهد داد و فناوری بلاک چین به رشد در موارد کاربرد متفاوت خود ادامه خواهد داد، اما برای سرمایه گذاران چه اتفاقی خواهد افتاد؟ و یا مهم تر از این، چگونه سرمایه گذاران در شرایط بدتری از بازار دوام خواهند آورد؟

در زیر ما درباره سه استراتژی که سرمایه گذاران ضمن اینکه در انتظار بازگشت بازار صعودی نشسته اند، می توانند آنها را بکار گیرند، بحث و گفتگو می کنیم.

استراتژی 1

سرمایه گذاری بلندمدت در شرکت های استارت آپ رمزنگاری با مشارکت های قوی

سرمایه گذاران ممکن است نیاز داشته باشند که انتظارات خود را تعدیل کنند و درصد خاصی از موجودی خود را به انتخاب های بلندمدت اختصاص دهند. البته بازار رمزنگاری سریع العمل و پرخطر است و در سال 2018 احتمالا برای معامله گران روزانه مناسب تر باشد، اما یک انتخاب کوچک از ارزها برای شخصی که می خواهد 2 الی 5 سال صبر کند ممکن است ایده ی خوبی نباشد.

با توجه به بی ثباتی ذاتی ارزهای رمزنگاری، بهتر است ارزهایی را انتخاب کرد که دارای مشارکت جامع با نقش آفرینان صنعت های رسمی و پایدار باشند که احتمالا در طولانی مدت ثمر می دهند.

شرکت هایی مانند آیوتا، ریپل(XRP)، گوبایت(GBX)، IOST و استلار لومنز(XLM) رقبایی محتمل هستند.

در حال حاضر IOTA با شرکت های فولکس واگن، بوش، فوجیتسو، و DNB ASA مشارکت دارد. ریپل(XRP) در حالی که یک ارز متضاد در بسیاری از حلقه هاست، پنجمین ارز برتر در زمینه مشارکت های قدرتمند و موارد کاربرد چندگانه در سراسر جهان است.

شبکه گوبایت(GoByte) با iVend مشارکت دارد و برای پرداخت های رو به رشد رمزنگاری موقعیت خوبی دارد. در حال حاضر، درآمدهای این شرکت از تجارت الکترونیک و پردازش پرداخت های موبایلی حدود 530 میلیارد دلار می باشد و انتظار می رود درآمد حاصل از این بخش به 886 میلیارد دلار تا سال 2021 افزایش یابد.

IOST زیرساخت های بلاک چین را توسعه می دهد و برای مشکلات رشد و گستردگی (مقیاس پذیری) بیت کوین و اتریوم مانند یک راه حل اثبات بمب عمل می کند. پلتفرم بلاک چین این شرکت کاملا قادر به برآورده ساختن نیازهای سرمایه گذاری و سازمانی است که شرکت هایی مانند آمازون یا علی بابا احتمال دارد به آنها نیاز داشته باشند. همچنین آنها دارای مجموعه ای قوی از سرمایه گذاران و مشارکت ها با سایر شرکت ها، هستند. در این لحظه قیمت IOST از سال 2017 در جذابیت ترین نقطه ی خود قرار دارد.

استلار لومنز کاملا شبیه به ریپل(XRP) می باشد جز اینکه کمتر متمرکز است. این ارز صرافی خود را دارد و همچنین اخیرا یک صرافی نامتمرکز راه اندازی کرده است که در آن هر توکن و تدر با XLM جفت شده است. استلار لومنز همچنین دارای مجموعه ای از مشارکت های چشمگیر با شرکت های بزرگ است. به عنوان مثال مشارکت با شرکت های IBM، Shift، Deloitte و Stripe تنها تعدادی از این مشارکت ها می باشند.

استراتژی 2

استراحت کنید و بگذارید تا معاملات را ربات ها به عهده بگیرند

به جای تمرکز بر سودهای 50 تا 100 درصدی و تلاش برای بدست گرفتن بازار، سرمایه گذاران می توانند از میوه های ارزان قیمت که بر روی درختان آویزان هستند برچینند و به ربات ها اجازه دهند تا همه ی این کار سخت را به عهده گیرند. اکثر ارزهای رمزنگاری روزانه حداقل 1 تا 2 درصد نوسان دارند و ربات های مبادله گر به راحتی می توانند این را 24 ساعته در هفت روز هفته برای سرمایه گذاران پوشش دهند.

ROBOTS TRADING

تا به امروز، Gekko، Zenbot، و Crypto Trader جزو محبوب ترین ربات ها محسوب می شوند. معامله گران می توانند به برخی از تازه واردان این صنعت مانند Cryptohopper، Gunbot و Haasbot نیز نگاهی داشته باشند.

استراتژی 3

راه اندازی نود اصلی جهت افزایش بهره، هنگام انباشتن ارزهای بیشتر

سرمایه گذاران به جای توجه کامل به تجارت، همچنین می توانند راه اندازی یک نود را در نظر بگیرند. این کار یک فرصت برای کسب درآمد منفعل از طریق ارزهای بیشتر فراهم می کند، در حالی که موقعیت خود را برای کسب سود از افزایش قیمت ارزهای سرمایه گذاری شده نیز حفظ می کند.

node

در حالی که راه اندازی نود اصلی نیازمند به یک سرمایه گذاری اولیه سنگین است، اپراتورها(راه اندزان نود) از طریق پاداش بلاک(توکن) هر شبکه ای که آن را پشتیبانی کنند، از آنها قدردانی خواهد شد. اکثر اپراتورها با 5 الی 20 درصد پاداش بلاک، جبران هزینه می شوند و این پاداش ها به منظور جبران هزینه ای که آنها در راه اندازی بلاک صرف کرده اند، می باشد.

در حالی راه اندازی یک نود در سال 2017 نیازمند گنجینه ای از سرمایه بود، بازار نزولی امسال به طور قابل توجهی هزینه را کاهش و فرصت کسب درآمد منفعل در سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری را مورد توجه قرار داده است. اپراتورهای نودها می توانند پاداش بلاک خود را در هر تعداد صرافی رمزنگاری نگهداری، مبادله، و یا بفروشند و گوبایت(GBX) در حال حاضر یکی از مقرون به صرفه ترین ارزهای رمزنگاری برای راه اندازی نود اصلی است.

حسام نصیر، مدیر ارز گوبایت، معتقد است راه اندازی یک نود اصلی حتی در یک بازار نزولی دارای مزایای متعددی است. نصیر بیان می کند:

ایجاد ارز از این طریق به اپراتورها اجازه می دهد در هزینه صرفه جویی کرده و این به طور بالقوه می تواند نسبت به نگهداری موثرتر واقع شود.

نصیر همچنین بیان کرد:

راه اندازی نود در بازار نزولی عالی است، زیرا شما در حال ایجاد ارزهای جدید برای متعادل کردن روند نزولی قیمت هستید. این کار از نگهداری(hodling) ارزهایی که در حال نزول هستند و پاداشی ارائه نمی دهند بسیار موثرتر می باشد.

در حالی که لیستی از ارزهای رمزنگاری بزرگ وجود دارد که همه می توانند سهام آنها را بگیرند، گوبایت همچنان دارای یک جایگاه محکم در تجارت الکترونیک است و پرداخت های موبایلی دارد. این بخش 46 درصد تجارت الکترونیک جهانی را تا سال 2021 در بر خواهد گرفت و یک گزارش جدید نشان می دهد 40 درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی با مقداری سطح آگاهی از ارزهای رمزنگاری برای استفاده از آن جهت خریدهای روزانه رضایت دارند.

با اینکه هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است، نسبتا معقول به نظر می رسد که فروشندگان بیشتری پرداخت های رمزنگاری را مورد پذیرش قرار دهند، و از اینرو ارزش توکن گوبایت افزایش پیدا خواهد کرد. از این رو انجام عملیات نود اصلی بسیار سود آور است.

در حال حاضر هزینه راه اندازی نود اصلی گوبایت یک سرمایه گذاری یک مرحله ای 1,001 از GBX می باشد و سرمایه گذاران بالقوه می توانند به سایت زیر جهت آموزش اطلاعات بیشتر در این رابطه مراجعه کنند:

https://masternodes.online/currencies/GBX/

در زمان نگارش این مقاله، این هزینه تقریبا 890 دلار و میزبانی آن تنها 1.21 تا 5.00 دلار بصورت ماهیانه می باشد.

سرمایه گذاران باهوش برای سال 2019 با یک برنامه سرمایه گذاری چند سطحی آماده خواهند شد

سال 2018 به طور باورنکردنی سالی زمخت برای ارزهای رمزنگاری بود مگر کسی در کوتاه مدت از بازار منفعت برده باشد. تحلیلگران برجسته ی جهان در اظهار پیش بینی های خود، که قیمت ها در سال 2019 افزایش خواهند یافت، با شکست مواجه شدند و هیچ اتفاقی رخ نداد. سال 2018 به بسیاری از سرمایه گذاران آموخت که فرضیه سازی در مورد ارزهای رمزنگاری خطراتی را دارد.

سرمایه گذاران و معامله گران، چه بلند مدت و چه کوتاه مدت به یک استراتژی چند جانبه احتیاج دارند و استراتژی هایی که در این مقاله ذکر شد، می توانند برای شروع فوق العاده باشند. سرمایه گذاران باید یک چشم انداز بلند مدت برای این بخش نوظهور حفظ کنند.

پذیرش عمومی بلاک چین و مشارکت های بین استارت آپ های رمزنگاری و شرکت های بین المللی مستقر در حال افزایش است. صرافی های متمرکز تقریبا پلتفرم های سرمایه گذاری خود و خدماتی که در حال حاضر برخی از سرمایه گذاران بین المللی را مجذوب ساخته است را تکمیل و به پایان رسانده اند. در ضمن صرافی های نامتمرکز نیز از چپ و راست در حال ظهور هستند و این موج جدید تجارت همتا به همتا احتمالا سرمایه گذاران جزء بیشتری را به سمت صرافی ها و استفاده از ارزهای رمزنگاری بکشاند.

تلاش و بررسی درازمدت در رابطه با استارت آپ های رمزنگاری که از مشارکت های امیدوار کننده ای برخوردار هستند گامی است که هر سرمایه گذار باید در نظر بگیرد. علاوه بر این، فناوری های جدید که می توانند بخش های خسته کننده و کند تجارت را برعهده بگیرند بدون درنگ و رایگان در دسترس هستند، بنابراین از اینکه ربات ها این امورات را به عهده بگیرند، نگران نباشید.

همچنین فراموش نکنید که تجارت الکترونیک و بخش پرداخت، پلی به سمت رشد مداوم است، و هنگامی که این اتفاق می افتد، درآمد حاصل از تجارت الکترونیک و پردازش پرداخت های موبایلی انتظار می رود به طور قابل توجهی افزایش یابند. مطمئنا شایسته ترین حرکت کوتاه و بلند مدت برای سرمایه گذاران اطمینان پیدا کردن از این است که آنها می توانند این موج را به وسیله ی سرمایه گذاری در یک نود به چنگ آورند، با در نظر گرفتن اینکه ثابت شده این امر قادر به ارائه درآمد منفعل در حالی که همچنین به اپراتورها اجازه می دهد تا از افزایش قیمت ارزهای سهام منفعت ببرند.

تاریخ نشان داده است که همیشه پرنده ی اول کرم را می گیرد و با ارزش بازار رمزنگاری در در سال نزولی 2018، این می تواند بهترین زمان برای بکارگیری استراتژی هایی که به خوبی شناخته شدند، باشد.

  •  دیدگاه های ارائه شده در این مقاله مطلقا دیدگاه های سایت نبوده و به عنوان یک مشاوره مالی نیست. مقاله ی مورد نظر تنها برای منظور های آموزشی می باشد.
منبع Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.