در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

یک بیت‌کوین در 10 سال آینده چقدر ارزش خواهد داشت؟

0 645

اگر چیزی درباره بیت‌کوین شنیده‌اید، احتمالا در مورد صعود یا سقوط قیمت آن بوده است. اما برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذارای بلندمدت هستند، این سوال مطرح می‌شود که ارزش بیت‌کوین در 10 سال آینده چقدر خواهد بود؟

بیت‌کوین به کجا خواهد رسید؟

هیچ تضمینی برای پیش‌بینی‌های بیت‌کوین وجود ندارد. اما مایکل جی سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی، دیدگاه جالبی درباره این ارز رمزنگاری دارد. این که وقتی ارزش بازار بیت‌کوین از ارزش بازار طلا (در حال حاضر تقریبا 11 تریلیون دلار) پیشی بگیرد، هیچ چیزی نمی‌تواند مانع رشد این ارز شود.

سیلور معتقد است که بیت‌کوین می‌تواند ارزش بازار خود را در بلندمدت به 300 تریلیون دلار برساند. البته، او تاریخ مشخصی اعلام نکرد، زیرا هیچ‌کس نمی‌تواند آن را به طور دقیق پیش‌بینی کند.  او در مورد هدف آینده صحبت می‌کند.

با ارزش بازار 300 تریلیون دلاری، قیمت هر بیت‌کوین حدود 14 میلیون دلار خواهد بود. چرا باید در مورد 10 سال آینده بیت‌کوین هیجان زده باشید؟ وقتی صحبت از بزرگ‌ترین ارز بازار به میان می‌آید، چند دلیل برای رشد بیشتر این ارز طی 10 سال آینده وجود دارد.

تعداد محدودی بیت‌کوین وجود دارد

 تعداد محدودی بیت‌کوین در جهان وجود دارد (دقیقا 21 میلیون)، بنابراین عرضه و تقاضا منجر به کمیابی و افزایش بیشتر ارزش دارایی به مرور زمان می‌شود. این چنین فکر کنید که به دلیل تورم فعلی باید برای هر گالن بنزین 4 دلار پرداخت کنید، در حالی که قیمت همین گالن در سال 1970 میلادی 0.36 دلار بوده است.

بیت‌کوین هر چهار سال شاهد هاوینگ خود است؛ یعنی تعداد بیت‌کوین‌هایی که به استخراج‌کنندگان بابت استخراج این ارز پاداش داده می شود، به نصف کاهش می‌یابد. این امر به طور موثر نرخ تولید بیت‌کوین را هر چهار سال یکبار به صورت کنترل شده‌ای به نصف کاهش می‌دهد که به راحتی توسط همه در سراسر جهان قابل ردیابی است. اگر این ارز را با رمز و رازهای نرخ بهره بانک مرکزی مقایسه کنید، خواهید فهمید که چرا آن را ضد تورمی می‌نامند.

اگر دیجیتال باشد، پایدار خواهد بود

تراکنش‌های بیت‌کوین به صورت دیجیتالی در بلاک‌چین انجام می‌شوند و همین آن را بسیار بادوام‌تر از دلار یا هر ارز فیات دیگر می‌کند. ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما این یک گام بزرگ در جهت سهولت تراکنش‌های دیجیتال همتا به همتا است.

فناوری بلاک‌چین بسیار ایمن و کارآمد است، زیرا توسعه‌دهندگان هر روز ابزارهای جدیدی برای بهبود و ارتقا آن می‌سازند. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های بلاک‌چین این است که هیچ شخص یا مقام واحدی نمی‌تواند آن را کنترل کند. در عوض، بررسی و تایید تراکنش‌ها توسط یک انجمن آنلاین انجام می‌شود که آن را غیرمتمرکز می‌سازد. این پروتکل مزایای فراوانی از جمله شفافیت، سرعت و امنیت دارد. 

همانطور که گفته شد بلاک‌چین غیرمتمرکز است؛ یعنی همه افراد به داده‌ها دسترسی دارند. این بدان معناست که به محض پردازش و تایید یک تراکنش، همه می‌توانند آن را در بلاک‌چین مشاهده کنند.

بیت‌کوین باز است

همه می‌توانند بیت‌کوین داشته باشند. این ارز برای سرمایه‌گذاران ثروتمند ساخته نشده است، در دفاتر مالی شرکت‌ها نگهداری نمی‌شود یا فقط در اختیار کسانی که زودتر اقدام کرده‌اند، نیست. نکته شگفت‌انگیز درباره بیت‌کوین این است که می‌توان آن را به صورت خُرده یا ساتوشی خریداری کرد.

این فرصت سرمایه‌گذاری را برای همه علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این ارز فراهم می‌کند. شما مجبور نیستید یک بیت‌کوین کامل با قیمت 48500 دلار( در زمان انتشار این مطلب) بخرید، بلکه می‌توانید بخشی از آن را خریداری کنید و همچنان از سرمایه‌گذاری خود سود ببرید.

بیت‌کوین یک ارز رمزنگاری از مردم برای مردم است و فرصت‌هایی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند که در بازار سهام سنتی فقط برای تعداد معدودی از ثروتمندان وجود دارند. همه این عوامل فرصت کافی برای رشد این ارز برتر بازار را در طول زمان ایجاد خواهند کرد و تغییر و تحولات بازار نشانه این ترقی و پیشرفت هستند. 

منبع finance.yahoo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.